Wiadomości Turystyczne wybrały najlepsze szkoły kształcące na kierunkach turystycznych

Do rywalizacji przystąpiło 26 placówek, spośród których kapituła wyłoniła trzech zwycięzców i trzech wyróżnionych.

Zwycięzcą w kategorii profil praktyczny – ogólnoakademicki (mieszany) został Uniwersytet Łódzki. W kategorii profil ogólnoakademicki zwyciężył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a wyróżnienia otrzymały Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kategorii profil praktyczny najlepsza okazała się Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, a wyróżnienie trafiło do Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.

Dyplomy wręczyły wicedyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Izabela Stelmańska i dyrektor ds. sprzedaży „Wiadomości Turystycznych” Jagoda Walczak.

Tę część gali poprzedziła debata moderowana przez profesor Hannę Zawistowską z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej z udziałem dyrektor warszawskiego Sheratona Marii Chludzińskiej, dyrektora ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis i Accor na Polskę i kraje bałtyckie Bartłomieja Szmajdzińskiego, prezesa Neckermanna Podróże Macieja Nykiela, wiceprezesa Związku Pracodawców Turystyki Lewiatan Józefa Ratajskiego, rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Języków Obcych w Warszawie Włodzimierza Banasika i zastępcy dyrektora hotelu Lord w Warszawie Stefana Birka.

Paneliści reprezentujący zarówno środowisko wykładowców, jak i pracodawców, dyskutowali o systemie kształcenia i szkoleń w Polsce, kompetencjach i kwalifikacjach absolwentów i oczekiwaniach pracodawców względem przyszłych pracowników.

Żródło: Wiadomości Turystyczne
więcej na: http://www.wiadomosciturystyczne.pl/aktualnosci/2398,,,,znamy_najlepsze_uczelnie_ksztalcace_na_kierunkach_turystycznych.html